Informace září 2018

„ Člověče, pochlub se“ aneb ,, Domeček

bezpečí “

Vážení rodiče, milé děti. Vítám vás do školní družiny po prázdninách. A co nás čeká? V letošním školním roce si budeme hodně hrát, vyrábět, malovat, chodit na hřiště i na procházky.  Vzhledem k tomu, že se dostavuje naše malá školička, budeme nuceni se malinko uskromnit a improvizovat, ale věřím, že vše zvládneme k oboustranné spokojenosti.

Hned na začátku mám pro vás několik základních informací. Provoz školní družiny je od 07.00 do 7.40 a od 11.40 do 16.00 hodin. Děti budou mít letos v družině deníček „Družínek“, prosím vás o jeho vypsání. V „Družínku“ budou mít děti poznačeny základní informace – tedy kontakt na vás, časy odchodů a také tam budete psát omluvenky dětem, takže nám odpadne lístečkování. „Družínek“ bude fungovat jako žákovská knížka. Ráda bych vás upozornila, že děti pustíme domů jen dle informací v „Družínku“. Děti budou rozděleny do dvou oddělení. Jejich program se bude prolínat a jde jen o to, aby děti měly co nejvíce prostoru. Do družiny dětem připravte: náhradní oblečení včetně obuvi (v družině děti mají volnější aktivity než ve vyučování, a proto vyberte oblečení vhodné k relaxaci a běhání venku, dobré je myslet také na skutečnost, že děti se nejspíš ušpiní).

Platba za družinu je opět 60,-Kč za měsíc. Platbu budeme vybírat ve dvou splátkách v září a v únoru. Platbu lze zaslat na účet školy 107-1268760267/0100.  Jakékoliv dotazy můžete směřovat na mne prostřednictvím telefonu: 731022111,  emailu školy nebo poznačit do Družínku. Zvláště u prvňáčků je lepší ujasnit si pravidla hned na začátku. A tak nezapomeňte, družina začíná v úterý 4. 9. 2018. Děti, které nebyly přihlášeny k docházce do školní družiny, musí odevzdat zápisový lístek v úterý. Také v úterý nebudou mít všechny děti ještě „Družínek“, proto jim prosím pište celý týden omluvenky na lísteček v kolik hodin odchází z družiny a zda jdou samotné nebo v doprovodu rodiče. A poslední prosba z mojí strany. Odchody dětí by neměly být mezi 14:00 a 15:00 hodinou. V tuto dobu chodíme ven a pokud chceme dojít na hřiště a zpět a trošku si pohrát, opravdu tu hodinu potřebujeme. J

Letos jsme si na celý rok zvolili jedno téma, ke kterému směřuje převážná většina činností školní družiny. Činnost je tím ucelenější, celý měsíc sleduje jeden námět a prolíná se do všech výchovných složek. Práce v odděleních je promyšlenější a i děti vědí předem, na co se mohou těšit.

Koncem měsíce činnosti každého oddělení zhodnotíme výstavkou prací, které děti zhotoví nebo vyhodnocením úspěšnosti v dané soutěži. Podle možností uspořádáme společné akce většího rozsahu. Do měsíčního plánu zařadíme akce, které se nám již dříve povedly, a proto je nechceme vynechat. Setkání se seniory, vyrábění na vánoční jarmark, velikonoční kreslení kraslic, heřmánkové mýdlování.

Naše školní družina se v tomto školním roce promění na jedno velké hrací pole, známé hry ,, Člověče, pochlub se“ Protože rádi soutěžíme, ale také se rádi chlubíme tím, co už umíme, nebude těžké dostat naši figurku do domečku, který pro ni znamená bezpečí. V září to bude domeček poznání, orientace a samostatnosti, v říjnu domeček odvahy, v listopadu domeček plný barev podzimu v prosinci domeček plný vánoční pohody a  v lednu domeček co nás ochrání před zimou.

Děkuji, že jste si našli čas přečíst si tyto řádky. Za celý kolektiv školní družiny, Mgr. Michaela Turková a paní učitelka Mgr. Lenka Skaličková

Platba ŠD

Vážení rodiče, platba družiny na druhé pololetí probíhá  do 20.2.2017. Úhrada za druhé pololetí je 300,-Kč, tj. 60,-Kč za měsíc. Pokud pošlete penízky po dětech, dostanou příjmový doklad o zaplacení. Je možné hradit také na účet  107-1268760267/0100, do poznámek pro příjemce nezapomeňte napsat jméno  žáka.

telefon do školní družiny: 582 334 298  582 333 973

vychovatelka školní družiny: Mgr. Michaela Turková (tel.: 731 022 111 - pro případ SMS omluvenky)

Prosinec 2018

Namaluj značku.

Na výletě.

Místo, kde žijeme

Kvíz  -co vím o značkách?

26.11. - 30.11. 2018

Co se jí o adventu.

Zvyky o adventu.

Anděl z korálků.

Rozdílnosti.

Povídání o adventu.

poznáváme

k řešení problémů

Základní škola a mateřská škola Vřesovice, příspěvková organizace

Vřesovice 107
798 09, Vřesovice

Telefon na ředitelku školy: 727 988 600
Web: www.zsamsvresovice.cz
IZO 181 043 076
BÚ 107 – 1268760267 / 0100

O nás

Na základní a mateřské škole ve Vřesovicích se vzdělávají děti z obcí Vřesovice, Výšovice, Dětkovice, Hradčany, Čelčice, Dobrochov a Prostějova. ZŠ je spojena s MŠ a tvoří jeden právní subjekt.

Základní škola má 4 třídy. ZŠ Vřesovice je malotřídní škola určená pro žáky 1. - 5. ročníku, s kapacitou 61 žáků. V současné době máme 1. až 5. ročník, 58 žáků. V letošním roce budujeme z fondu peněz Evropské unie přístavbu školy.

Mateřská škola má v současné době 2 třídy s kapacitou 45 dětí, které se dělí na malé děti – třída Včeličky, tj. děti od 3 do 4 let a předškolní děti – třída Zajíčků, tj. děti ve věku 5 a 6 let. V současné době má zapsáno 38 dětí.

Zápis 2013
První školní den